С много усмивки, настроение и емоции танцов състав „Бобошевско веселие“ взе участие в XVI-ия Фолклорен фестивал „Дръж се земьо, шоп те гази“, който се проведе в село Доброславци, Столична община.
Участието във фестивала се превърна в истински празник за изпълнителите, които имаха възможност да бъдат част от едно от утвърдените събития, съхраняващи и популяризиращи българските народни традиции и фолклор.
От състава изразиха благодарност към организаторите и домакините от местния танцов състав „Весело хоро“, с които ги свързва дългогодишно приятелство.
„За нас беше истинско удоволствие да бъдем част от този празник на българския фолклор. Благодарим за топлото посрещане, прекрасната организация и незабравимите емоции“, споделиха участниците.
Фестивалът отново събра любители на народните танци и музика от различни краища на страната, доказвайки, че българският фолклор продължава да обединява хората и да пази жив българския дух.
източник: Самодеен танцов състав „Бобошевско веселие“- гр. Бобошево















